12 Mart 2009 Perşembe

olay kadın mehtapve sonunda mehap'ın albümü çıktı sayın okuyucu.
mehtap kim mi? hani şu popstar alaturka programında bülent ersoy'un karşısında susup kaldığı, okan'ın programına rahatça konuk olan, armağan'ın taptığı, ebru gündeş'in çekemediği, gey haklarını 3 dakika boyunca canlı yayında bas bas bağırarak savunan, hafif duyma kaybı olan, kadından kadına trans, buç hali olan şarkıcı kadın. 
bir popstaralaturka programında sayın ersoy kendisine canım kızım siz neva makamından şu makama kaydınız neden oldu? diye sorarken mehtap açık yüreklilik ile "hocam neyden bahsediyorsunuz" diye sormuştu. bülent ersoy ağzı açık bir şekilde neden buradayım bakışı atıyordu. ama sempatik mehtap koca ağzı ve dişleri ile gülerek ersoy'un gönlünü kazanıyordu. mehtap'ın bir başka olayı da 3 dantelin(entellektüel. bkz. lubunca sözlüğü) sunduğu bir programda pat diye eşcinseller memleketimizde neden rahat değil? neden rahatça gezemiyorlar? neden hor görülüyor gibi soruları  canlı yayında bas bas şah damarları çıka çıka sormasıydı. gözlerim yaş ile doldu. bu kadın nasıl bu kadar emin olabiliyor kendinden. bu kadar nasıl cesur olabiliyor. kariyerinin başında bu lafları bu kadar nasıl rahat söyluyor diye sorarken mehtapın mağaza kapısı kadar büyük ağzından inciler dökulmeye devam ediyor.
neyse konumuza yani müziğe dönelim. mehtap'ı az çok biliyorsunuz. hani bergen sesli, bergen davranışlı pavyonlarda şarkı söyleyip popstar ile ünlü olan tv programlarının gözde ismi...
yaklaşık 2 hafta önce bir albüm çıkardı. albümünün adı bu aşk bitmez.
mehtap yılmaz albümde tabii ki bergenden bir kaç şarkı söyleyecekti. bunlardan bir tanesi acıların kadını. bu şarkıyı her dinlediğimde bergen'in acı kaderi geliyor. benim için değerli olan biri bergen. bergen şarkılarını söyleyen ebru yaşar, ebru gündeş, funda arar'a sevgimi hep korudum. ama mehtap söyleyince apayrı bir tat olmuş söylediği yetmiyormuş gibi müzikal anlamda da ayrı bir şey. yine hit olacak bir başka şarkı da ben araç olamam amaç olurum aranan kalplere ilaç olurum. bu şarkı gayet clublerde çalınıcak havaya getirilmiş. eğlenceli ama bir atarftan da ulan ben neyde dans edıyorum denebilecek bir şarkı. mehtap'in bir başka eski hiti ise "sev yeter". kamuran akkor ile tanınan, bergen ile apayrı hayat bulan bu şarkıyı bir de mehtap söyluyor. mehtap bu 2. albümünde(1.si ankara havalarının yogunlukla oldugu pavyonda çalışırken sahne adı olan burçak başak olarak çıkmıştır) piaysada iyi arabeskçi diye tabir edilen söz yazarı ve besteci ile çalışmış. uğur bayar bence en gizli kahramanlardan biridir. mehatp'ın bu albümünde de uğur bayar yoğunluğu sık bir şekilde yansıyor. mehtap için denecek tek şey var(zeki demeyin, o lafı herkes diyor) şahane!
iyi dinlemeler.

2 yorum:

  1. kuzum şu albümlerin bir de ufaktan rapidshare şeylerini şeyetseniz pek harikulade olacak, tadınızdan yinmeyecek, yiyoruz orası ayrı.

    YanıtlaSil
  2. yazı güzel umarım mehtabın albümü de güzeldir çünkü ilk iş güldünya şarkıları ile onun albümünü de almak olacak

    YanıtlaSil