1 Nisan 2009 Çarşamba

sevgili hande şimdi beni yere indir...


merhaba hande yener bu sana açık mektuptur.

sevgili okur bundan yaklaşık 5 olmadı 6 yıl önce hande yener elektronik müzik sinyalleri vermeye başladığı zaman ay ne şahane şeyler oluyor demeye başlamıştık. baya eğlendiğimiz gurur duyduğumuz, boaz aldujeli, alper narman( ikisi de aynı kişidir) mete özgencil ile çalışırken gayet şen şakrak hoş patlak şarkıları vardı. hande süper oluyor ya derken çat diye eşcinselllerin çıkardığı kaos gl'de de gey ikonu şeçilmez mi?
ajda duruken hande seçildi ama tartışılıcak bir durumu dahi yoktu. hande her gey barda baya dönen şarkılar yapmış, her çalınmasında oradan oraya savrulmuş geyler, birbirine şarkının sözunu söyleyen geyler bulabiliyorduk. "kibir" albümü çıktığında aha dedim kadın tavan oluyor. ama gel gör ki sevgili hande yener ne zaman geyler ile söz müzk konularında çalışmayı bırakıp kendi egosuna harmanladığı heteroseksuellik ile bir güzel kötü albüm yaptı. duşlarda, otel odalarında gotik göndermeli gayet gey gey klipler çekti. klip çekmesi yetmiyor. bunu kendisi de farkında ama yani sevgili hande söz ve müzik konularında az daha çalışsan da şöyle biz de dinleyebilsek.
herneyse son iki şarkısı dolanmaya başladı. hayrola ve arsız. hani bazen bulgur pilavı yersiniz ya az yağlı olur saman gibi ağzınızın içinde döner durur. hande yenerin son iki şarkısı da yavanlığa adaydır. o kadar meraksızım ki hande yener ne yapıyor konusunda kendisinin basın danışmanı olan arkadaşım haber verdi. ben de uzun zamandır içimdekileri basın danışmanına söyledim ve kötü düşünme daha güzel şeyler yapıyor dedi. ben de geçen yıl marilyn manson hayranıydım demişti, bu sene de daft punk mu diyecek diye geveledim.
kısacası hande yener pop mu yapar elektronik mi house mi??? heç bilmem ama bildiğim tek şey var şu kreatif işleri geylere bıraktığı gibi söz ve müzik olaylarını da geylere bıraksın.
her kes şöööyle bir rahatlasın.
gey barlarda şarkıları ard arda çalınsın. heteroseksuel egosunu kenara bıraksın. bu sene bir kez daha gey ikonu seçimi olursa bunu ajda kesinlikle alacaktır. hatta bir daha dönülmemesi için taht kimseye verilmeyecektir. ajda pekkan da "kabus gibi gelme üstümeyi" bir kez daha söyleyip hande yener'i geylerin hayatında uyzaklaştırmış olur.
kısacası hande yener'e açık mektup gibi oldu ama gey ikonu olmayı bu kadar kolay başarıp sonra tepe taklak inip hala gey ikonu olduğuna inanması ve anlamsız yavan sözlu heteroseksuel şarkıları yapması onun inişini kolaylaştırıcak gibi...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder